Náhrada škody újma na zdraví dítěte

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat zda-li mám nárok na odškodnění, když mi dokt.způsobila ujmu na zdraví mého dítěte, které se díky ní narodilo předčasně a s krvácením do mozku, o necelé dva roky později se mi v té samé por.narodila pod rukama této dokt.holčička opět s komplikacemi .Její chování bylo při hospitalizaci dost neprofesionální. Dále mám problém s bývalím ,neplatí řádně alimenty ,soud ani nikdo to nechce řešit ,protože nevím kde ted pracuje ,má dluh cca přes 300tis a loni proběhl soud bez mého vědomí a
nikdo mi ani nedal ani soudní rozhodnutí ,jen náhodou jsem se o tom dozvěděla.

Předem děkuji

 

Odpověď:

Dobrý den,
samozřejmě že pokud vinou nesprávného lékařského postupu vznikla škoda vám nebo vašemu dítěti, lékař, resp. zdravotnické zařízení za tuto škodu odpovídají a jsou povinni ji nahradit. Na vás je, abyste škodu i zavinění lékaře prokázala. Doporučuji si dobře rozmyslet, máte-li v ruce dostatečné důkazní prostředky na prokázání toho, že lékařka jednala non lege artis /tzn. nesprávný lékařský postup).
Neplacení výživného je trestný čin. Podejte u Policie ČR nebo u státního zastupitelství podezření ze spáchání trestného činu a Policie bude povinna to vyšetřit, nalézt manžela a postupovat dále v souladu se zákonem.

S pozdravem