Každodenní dojíždění do nemocnice

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jak je to,když jsem měla ležet v nemocnici na kapačkách 2.1.2013 a bylo mi zděleno že ruší lůžka jestli budu docházet ambulantně.

Řekla jsem že ano.Ctěla bych jenom vědět,zda podnik kde mi vznikla nemoc z povolání, mi bude platit jeho pojišťovna každodenní dojíždění a náhradu za kapačky,nebo jestli to platí zdravotní pojišťovna.Nepracuji již v žádné firmě jsem vedena na ÚP.

Mám tři roky do důchodu a nikde mě nechtějí.Buď chcou ZO nebo důchodce.To je jenom pro zajimavost. Jinak jsem byla odškodněna a
dostávám rentu ale chtěla bych vědět to co sem uváděla na začátků mé zprávy.
Předem děkuji za odpověď.

 

Odpověď:

Dobrý den,
náklady spojené s léčením, které Vám vzniknou v souvislosti s nemocí z povolání, hradí zaměstnavatel (zpravidla prostřednictvím své pojišťovny). Zaměstnavatel je povinen Vám uhradit jak doplatek za léky, tak náklady, které jste vynaložila na dojíždění do zdravotnického zařízení. Hradí se však pouze účelně vynaložené náklady, takže zaměstnavatel (pojišťovna) proplácí zpravidla pouze jízdenky veřejné dopravy. Pokud budete uplatňovat jízdné autem, bude po Vás žádat potvrzení lékaře, že jste ze zdravotních důvodů nemohla cesty absolvovat veřejnou dopravou.