Ukončení pracovní neschopnosti

Dobrý den,

v roce 1997 jsem měl pracovní ůraz kotníku,byl jsem operován,a po ukončení pracovní neschopnosti mi byla pojišťovnou dorovnána mzda,nic víc jsem nežádal,ani trvalé následky.V roce 2010 jsem změnil zaměstnání kde jsem měl větší mzdu.V roce 2012 v listopadu mi byl kotník znehybněn,protože tam v důsledku úrazu již nebyla chrupavka.Chtěl bych se zeptat,když nebudu moci dělat práci kterou jsem teď dělal,zda mám nárok na doplácení průměrné mzdy,a kdyby ano,tak z kterého zaměstnání,a jestli mám ještě na něco nárok.Děkuji za odpověď

 

Odpověď:

podle informací uvedených ve Vaší zprávě byste měl mít nárok na odškodnění trvalých následků (ztížení společenského uplatnění). V případě, že Vám vznikla v souvislosti se zákrokem (znehybněním kotníku) pracovní neschopnost, máte nárok na náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti. Pravděpodobně Vám v souvislosti s tímto zákrokem vznikl také nárok na bolestné či náklady spojené s léčením.

Poté, kdy jste změnil v roce 2010 zaměstnání, Váš nárok na rentu (tzv. dorovnání mzdy) zanikl. V případě, že tuto práci nemůžete nyní vykonávat pro zhoršení zdravotního stavu vzniklého v důsledku pracovního úrazu, vzniká Vám opět nárok na rentu. Ta by se měla vypočítávat nyní z výdělku, kterého jste dosahoval v novém zaměstnání.

V případě, že budete mít zájem o pomoc s Vaší záležitostí, kontaktujte mě prosím na telefonním čísle.

S pozdravem